Ataşehir Çelik ve Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleriyle Ataşehir’de Verimliliği Artırmanın Yolları

Depo raf sistemleri, büyük depolarda, endüstriyel kuruluşlarda ve fabrikalarda ortam düzenliği için sıklıkla tercih edilir. Depolarda bulunan malzemelerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi, düzenlenmesi ve kolayca erişilebilir olması için Ataşehir ilçemizde yer alan Çelik Rafçı şirketimizden hayalinizdeki raf sistemini yaptırabilirsiniz. Depo raf sistemleri firmamız kapsamında kullanılacak alana göre ve ihtiyaca göre özel olarak dizayn edilir. Siz de depolarınızın daha tertipli olmasını istiyorsanız firmamıza özel sipariş verebilirsiniz.

Ataşehir’de ihtiyacınız olan raf sistemlerini yaptırmanız doğrultusunda pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Depo raf sistemlerinin genel olarak taşıdığı özellikler aşağıdaki gibi gösterilebilir;

 • Depolarda raflara yerleştirilecek ürünler genelde ağır tonajlı olur. Bunun için depo raf sistemlerinin yüksek yükleme kapasitesine sahip olması gereklidir. Firmamızdan temin edilecek depo raf sistemleri yüksek kalitede imal edilir ve ağır yükleri güvenli bir şekilde taşır.
 • Depolarda kullanılacak raf sistemleri ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Böylece depolama alanları daha verimli bir şekilde kullanılabilir.
 • Depolama malzemelerine uygun olacak şekilde tekerlekli raf, paletli raf ve çelik raf sistemleri tercih edilebilir.
 • Depo raf sistemleri malzemelerin kolayca erişilebilir olmasına yönelik tasarlanır. Raf bölmeleri bu nedenle malzemelerin saklanması için oldukça idealdir.
 • Depolama alanlarının daha verimli kullanılabilmesi için dikey depolama rafları tercih edilir. Çünkü yüksek raflar depolamayı daha verimli hale getirir.
 • Firmamızdan temin edeceğiniz depo raf sistemleri hızlı ve kolay bir şekilde montaj yapılabilir.

Sizler de en iyi özelliklere sahip depo raf sistemlerine sahip olmak istiyorsanız Ataşehir depo raf sistemleri ürünlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ataşehir Depo Raf Sistemleri Kullanım Alanları

Depo raf sistemleri endüstriyel işletmelerde ve fabrikalarda sıklıkla tercih edilir. Rafların genel olarak kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Ham Madde Depolama: Fabrikalarda kullanılan ham maddeler en iyi şekilde depolama ihtiyacı duyar. Raf sistemleri en iyi şekilde ham maddelerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.
 • Ürün Depolama: Paketlenen ürünler nakliyeye gönderilmeden önce sağlam bir şeklide depolanır. Raf sistemleri ürünlerin çok daha kolay bir şekilde erişilebilir olmasını sağlar.
 • Parça ve Aksesuar Depolama: Fabrikalarda üretilen parça ve aksesuarlar raf sistemleri sayesinde daha kolay şekilde depolanır.
 • Araç Parçaları Depolama: Otomotiv sektöründe araç parçalarının en iyi şekilde depolanması gerekir. Bu tür malzemeler için özel raf sistemleri tercih edilir.
 • Kimyasal ve Tehlikeli Malzeme Depolama: Bazı fabrikalarda kimyasal maddelerin güvenle depolanması gerekir. Bu durumda özel dizayn edilmiş depo raf sistemleri tercih edilebilir.

Depolarınızın kullanım alanına göre firmamızdan en iyi şekilde depo raf sistemi yaptırabilirsiniz.

Ataşehir Depo Raf Sistemleri
Ataşehir Depo Raf Sistemleri

Ataşehir Depo Raf Sistemleri Çeşitleri

Depo raf sistemleri çeşitleri kullanım alanına göre ve ihtiyaca göre belirlenir. Fabrikalarda ve depolarda kullanılan bazı raf sistemleri çeşitleri şu şekilde gösterilebilir;

Palet Raf Sistemleri

Palet raf sistemleri ağır ve büyük yüklerin depolanması için son derece önemlidir. Paletler yatay olarak depo raf sistemlerine yerleştirilir. Bu raf sistemi fabrikalarda sıklıkla tercih edilir.

Askılı Raf Sistemleri

Ataşehir depo raf sistemleri kapsamında askılı raf sistemleri de çok revaçtadır. Tekstil, giyim ve perakende satış depolarında sıklıkla tercih edilir. Özellikle giysi ve kumaş gibi ürünlerin kırışmaması için idealdir.

Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf sistemleri dayanıklı ve sağlam yapıları sayesinde ağır yükleri taşımak için idealdir. Çelik raf sistemlerinin de farklı boyutları bulunur.

Tekerlekli Raf Sistemleri

Tekerlekli raf sistemleri depolanan malzemelerin tahliye edilmesi için sıklıkla kullanılır.

Kayar Raf Sistemleri

Kayar raf sistemleri depolanacak alanda yer tasarrufu etmek için kullanılır. Raf bölümlerinin yanlara kaydırılarak ürünlere erişim sağlanır.

Modüler Raf Sistemleri

Modüler raf sistemleri eşyaları özel olarak taşır ve raflar kolaylıkla genişletilebilir. Depolama yönetiminde büyük kolaylıklar sunar.

Ayarlanır Raf Sistemleri

Ayarlanabilir raf sistemleri raf yüksekliklerinin ve bölmelerinin kolayca ayarlanabilmesini sağlar.

Ataşehir depo raf sistemleri sayesinde depolarınızdaki verimliliği arttırabilirsiniz. Birbirinden özel raf sistemleri neticesinde fabrika ve depolarınızdaki ürünlerin en iyi şekilde istiflenmesini sağlayabilir, alandan tasarruf edebilirsiniz. Ekonomi dostu fiyatlarımız sayesinde bütçenizi sarsmadan deponuzun kapasitesine, büyüklüğüne ve yerleştirilecek ürünün durumuna göre raf sistemi sipariş edebilirsiniz. Sipariş oluşturmak ve depo raf sistemlerimiz hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Ataşehir Çelik Raf

Ataşehir’de Depo Yönetimi İçin En İyi Raf Sistemleri Nasıl Seçilir?

Ataşehir raf sistemleri, farklı endüstriyel alanlarında fonksiyonel açıdan depolama hizmeti sınar. Ancak rafların verimli olabilmesi için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım önemli unsurlar yer alır. Çelik raf sistemi seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

 • Çelik raf seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri rafların yük taşıma açısından nasıl bir dayanıklılığa sahip olması gerektiğidir. Rafların kullanılması gereken endüstriyel alana ve depolama yapılacak ürünlerin ağırlık durumuna göre bir raf tercih edildiği zaman raf sistemleri daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olur. Bu durum sonucunda depolama için herhangi bir ekstra maliyet oluşturmaya gerek kalmaz.
 • Çelik raf sistemi tercih ederken ölçülerde çok büyük bir öneme sahiptir. Satın alma için kesinlikle önce rafların boyu ve genişliği gibi ölçülerine dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda depolama konusunda raflar arası mesafe ölçüsünün de dikkate alınması gerekir.
 • Ürün ölçülerinin farklılık göstereceği endüstriyel alanlar için tercih edilecek çelik rafların ayarlanabilir bir tasarım özelliğine sahip olması oldukça önemlidir. Bu yüzden sıralama sisteminin de değişiklik göstereceği durum göz önünde bulundurularak mümkün olduğunca ayarlanabilir bir raf sistemine sahip ürünlerin tercih edilmesi önemli konudur.

  Ataşehir Çelik Raf
  Ataşehir Çelik Raf

Çelik Raf Sistemleri Nedir?

Çelik raf sistemleri, genellikle en çok endüstriyel işletme yerlerinde özellikle depolama konusunda verimliliği artırmak amaçlı kullanılan bir raf sistemidir. Depo raf sistemleri dayanıklı bir malzeme yapısından üretildiği taktirde çok elverişli yapıya sahip olur. Özellikle de malzeme yapısı çelikten olduğu zaman ağır yük depolama konusunda çok daha dayanıklı ve işlevsel bir özelliğe sahip olur. Raf sistemlerinin kullanım alanları endüstriyel alanda bir hayli fazladır. Perakende satış ve gıda sektöründen ziyade lojistik ve depolama gibi daha birçok alanda çelik raf sistemleri çok fazla tercih edilir. Hem yüksek kapasiteye sahip oluşu hem de ağırlığa karşı dayanıklı oluşundan dolayı depolama hizmetinin de çok daha verimli hale gelmesini sağlar.

Çelik raf sistemlerinin dayanıklı çelik raf malzemeden üretiliyor olması aynı zamanda ağır olan yüklerin depolanması için de oldukça etkili bir çözümdür. Tüm bunların yanı sıra raflar arasındaki genişlik ve ayarlanabilir özelliğine sahip olması da kullanım alanının ve fonksiyonelliğin çok daha geniş olmasına imkan sunar. Bu durumda çelik raf sistemleri depolama için uygun olarak özelleştirme özelliğine sahip olan bir modüler tasarımdır.

Raf Sistemlerinin Kullanın Amacı Nedir?

Raf sistemleri, bulunan depolama alanını daha iyi bir konuma yükseltmek ve aynı yerde çok daha fazla eşya depolama amacı için kullanılan bir sistemdir. Bu raf sistemi, işletmelerin çok daha fazla mal, ürün ya da malzeme depolama imkânının artmasını sağlar. Ataşehir çelik Raf sistemleri genel olarak eşyaların daha iyi depolanmasını ve kolay şekilde erişebilir olmasına imkan sunar. Böyle bir ürün, personellerin ihtiyaç duyduğu şeylere kolay şekilde erişmelerini sağlarken aynı zamanda nesnelerin kırılma ya da kaybolma gibi durumlarını aza indirir. Ürünleri organize etme ve kategorilere ayırma ancak raf sistemleri kullanımı sayesinde daha kolay hale gelir. Bu da firmaların hem stoklarını hem de yönetimini daha kolay hale getirir. Raf sistemleri, aynı alanda daha fazla ürünün yer almasını sağlayarak depolama maliyeti konusunda tasarruf imkanı sunar. Ürünlerin kaybolma ya da hasar alma gibi durumlarını aza indirerek maliyetlerin azalmasını sağlar.

Depo raf sistemleri, eşyaların daha düzenli şekilde düzenlenmesini sağladığı için  işçi güvenliğinin artmasını da sağlar. Rafların iyi bir şekilde yerleştirilmiş olması, eşyaların düşme ya da devrilme gibi durumlarını önleyerek işçi güvenliğinin korunmasına katkı sağlar. Raf sistemeler, sayesinde ürünler hızlı şekilde raflardan alınabilir ve sevkiyata hazır hale gelmesini kolaylaştırır. Bu durum ise müşteri taleplerine daha hızlı şekilde cevap verme imkânını artırır. Raf sistemleri, depolama alanını daha geniş bir hale getirmek ve aynı alanda çok daha fazla eşya bulundurmak için kullanılır. Raf sistemleri işletmelerin çok daha fazla mal ya da malzeme depolama potansiyelini genişletir. Raf sistemleri sayesinde eşyalar çok daha rahat şekilde bulunabilir. Bu sistem sayesinde envanter sayımları ve denetimleri hem hızlı hem de daha kesin çözüm ile sonlanır.