Dosya Dolabı

Dosya dolabı farklı mesleklere ait doküman ve belgelerin saklanmasında en çok kullanılan mobilyalar arasında yer alır. Birçok belge, dosya ve evrakların saklanmasında kullanılan dosya dolapları işyerlerinin düzenlenmesinde büyük avantaj sağlar. Farklı ebat ve büyüklüklerde farklı tasarımlarla satışa sunulan dosya dolapları iş yerleri ve ofislerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünler arasındadır.

Geniş bir kullanım olanağı sağlayan dolaplar sayesinde belgeleri muhafaza etmek daha kolaydır. Böylelikle hem güncel hem de geçmişe dair belgelere hızlı bir şekilde ulaşılabilecektir. Mekânın büyüklüğüne uygun olarak üretimi yapılan dosya dolabı, ihtiyaca göre farklı boyutlarda tasarlanabilmektedir. Bu durum farklı sektörlerde faaliyet gösterenlerin üretim ve hizmet çalışmalarını rahat bir şekilde gerçekleştirebilmesini sağlayacaktır.

Pratik çözümler sunan dolaplar iş temposunu desteklemekte ve faaliyet gösterilen alanın daha nizamlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Dosya dolabı nedir diye bakıldığında belge, doküman, kitap ve ansiklopedi gibi kaynakların korunmasını sağlayan mobilya çeşidi olduğunu söylemek mümkündür.

Okul ve kütüphane gibi alanlarda kitapların muhafaza edilmesi ve korunmasında dayanıklı malzemeden üretimi yapılan dosya dolabı kullanılmaktadır. İşlevsel özelliğe sahip dolaplar Çelik Rafçı firmamızla hem kurum hem de ofis ortamlarında büyük bir kurtarıcı olacaktır. Dolapların sahip olduğu alternatifler çok sayıda dosyanın saklanabilmesine olanak sağlar.

Dosya dolabı modelleri arasında çelik malzemeden üretimi yapılan 4 ve 5 bölmeli dolaplar en sık tercih edilen modeller arasındadır. Çelik ve metal dolapların yanında cam, mdf ve ahşap modeller de kullanıcılara çeşitli avantajla sunar. Farklı model seçeneklerine sahip olan dolaplar 92 cm uzunluk, 40 cm derinlik ve 198 cm yükseklikte üretilmektedir.

Klasör Dolabı

İş yerlerinde çalışma ortamını daha verimli hale getirmek için kullanılan klasör dolabı, evrak ve belgelerin depolanmasına yardımcı olur. Çalışma ortamlarını daha kullanışlı hale getirmesini sağlayan bu ürünler aynı zamanda ortama şıklık katar. Klasör dolabı tercihinde beklentilerin tam anlamıyla sağlanabilmesi için ihtiyaçların doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Bu konuda uzman görüşünden yararlanmak oldukça faydalıdır.

Klasör dolabı nedir diye bakıldığında arşivlenmesi gereken evrak ve dosyaların saklanabilmesi ve istenildiğinde hızlıca bu evraklara ulaşmaya sağlayan mobilya türü olduğu söylenebilmektedir. Ofislerde personellerin kolay ve pratik bir şekilde kullanabileceği klasör dolabı modelleri, gürültü kirliliğini ortadan kaldırabildiği gibi aynı zamanda yangına karşı da oldukça dayanıklıdır.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan dolaplar eğitim kurumları, bürolar, ofisler, okullar ve üniversitelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu alanlarda özlük dosyalarının saklanabilmesi ve için çelik dolaplar kullanılmaktadır. Metal dolapların daha yaygın hale gelmesiyle pek çok sektörde klasör dolabı kullanılabilmektedir.

Bu dolapların tercihinde kullanım amacı ve bulunulan sektör belirleyici olmaktadır. Çok fazla özlük dosyasının yer almadığı ortamlarda 2 çekmeceli dolap yeterli olurken, kısıtlı alana sahip ortamlarda çok fazla dosyanın saklanması gerektiğinde 4 ya da 5 çekmeceli dolap tercih edilmesi gerekir. Dayanıklı malzemelerden üretimi yapılan dolaplar alandan tasarruf etmeyi sağladığı gibi ekonomik olarak da bütçe dostudur.

Ürünün boyutu, üretildiği malzeme, rengi ve boyutu fiyatlara doğrudan etki eden bir durumdur. Bu durumun yanı sıra üretim aşamaları için belirli bir maliyet söz konusudur. Maliyetlerin tamamen belirlenmesinin ardından tüketicilere fiyat teklifi sunulur. Firmamız fiyat ve kalite hususunda oldukça hassas olup her bütçeye uygun kaliteli üretim yapmaktadır.

Dosya dolabı tercihin gelişen teknolojinin de etkisi büyüktür. Geliştirilen renk, model ve tasarım çeşitliliği ile dolapların kullanıldığı alanlardan maksimum verim elde edilebilmektedir. Kaliteli, ergonomik ve kullanıcı dostu detaylarla üstün standartlarda üretim yapılan dolaplar kullanıcıların beklentilerinin üstünde deneyim sunulmaktadır. İhtiyaç ve beğeniye en uygun model dolaplar için firmamız üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.