Suntalı hafif yük rafı farklı ebatlara sahip kutulu ürün ve kolilerin yükleme ve boşaltma gibi işlemlerinin elle yapıldığı depolarda kullanılan sistemlerden biridir. Bu sistem hafif ve orta ağırlığa sahip ürünlerin stoklanmasında oldukça idealdir. Bu raflara yerleştirilen ürünlere ulaşmak oldukça kolaydır. Hafif yük rafı arasında yer alan suntalı raf günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır.

Çok yönlü tasarımı, montajının kolay olması sistemi ayrıcalıklı hale getirirken kaliteli üretimle sonucu elde edilen raflar her yüke uyumludur. Rafların kolay sökümü de hızlı bir çözüm elde etmek için oldukça avantajlıdır. Suntalı hafif yük rafı üzerinde yer alan bileşenler kolay bir şekilde eklenebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Raf aralıklarında daraltma ve genişleme yapmak bu sistemlerde ekonomik bir durumdur.

Hafif yük rafları kullanım alanı ve amacına göre farklı şekilde üretilmektedir. Bu sistemi diğer raf sistemlerinden ayıran en temel özellik Galvaniz saç ya da DKP kullanılmadan mdf veya sunta yardımıyla üretilmesidir. Suntalı hafif yük rafı üzerine konulan ürünlerde çizilme ve yırtılma gibi durumlar oluşturmaz. Bu özelliği ile konfeksiyon ürünleri ve kumaş toplarının saklanmasında bu raf sistemleri tercih edilir.

Yatay taşıyıcıların üzerine yerleştirilen kumaş toplarının derinliğine bağlı olarak yapılacak olan ayaklar taşıyıcıların üzerine koyacakları kumaş toplarının ağırlığına göre kutu profiller kullanılır. Ayak derinliğine göre iki yatay taşıyıcı arasındaki köprü 30 x 50 1,5 mm olacak şekilde kutu profil yerleştirilir. Bu durum kutu profillerin üzerine yerleştirilecek olan suntaların taşıma kapasitesini arttıracaktır.

Suntalı Geçmeli Raf

Suntalı geçmeli hafif raf sistemi depo raf sistemlerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Kullanım amacına en uygun şekilde raf çözümü için profesyonel destek almak çok yönlü kolaylık sağlar. Standart ölçülerin yanı sıra özel ölçülerde sunta raf ihtiyacında Çelik Rafçı firmamız her daim destekçiniz olacaktır. Ürün kurulum ve montaj aşamalarının yanı sıra hizmet sonrası her türlü soru ve öneri için firmamızla iletişime geçmek mümkündür.

Suntalı geçmeli hafif raf sistemi yedek parça depoları, market depoları ve toptan kumaş satışının yapıldığı hafif ve orta hafifliğe sahip ürünleri depolamada sıklıkla tercih edilir. Ürünlerin yüksekliğine bağlı olarak rafların yükseklikleri ayarlanabilir. Geçmeli raf sistemi montajının kolay olması ve istenildiği zaman raflarda değişiklik yapılabilir olma özelliği ile çok yönlü avantaj sağlar.

Geçmeli sunta raflar üzerine uygun ağırlıkta ürün yerleştirildiğinde doğru kullanımla beraber uzun süre kullanılabilir. Raf aralarının ayarlanabilir olması ile her ebata sahip olan ürünün depolanması daha kolay bir hal alır. Küçük depo alanlarında bu sistemlerin kullanılması ekstra alan kazandırır. Diğer raf sistemlerine oldukça pratik ve ekonomiktir.

Suntalı geçmeli hafif raf sistemi ile travers sayısı ve yükseklik isteğe bağlı ayarlanabilir. Her bir traversin ortalama taşıma kapasitesi ise suntanın ve rafın kalitesine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu raf sistemi sunta ve mdf’den olabileceği gibi metalden de oluşabilmektedir. Projenin ölçüsüne bağlı olarak raf sistemlerinde farklı fiyatlar söz konusudur. Firmamızla iletişime geçilmesi halinde en uygun fiyatlarla müşterilere dönüş sağlanmaktadır.Suntalı hafif yük rafı yanı sıra ihtiyaca göre boyalı saç panel, galvanizli sac panel, özel tel kaplama, ızgara ve mdf olarak da tercih edilebilmektedir. Her bir rafın dayanıklı ve korozyona karşı mukavemetli olması sorunsuz kullanım imkânı sağlayacaktır. İşletmelerin ihtiyacının karşılanmasına estetik de ön planda olmalıdır. Hafif yük raflarının kalitesi ve kolay sunumu bu ürünlere olan talebi doğrudan arttırmaktadır.