Compact Raf Sistemleri

Compact raf sistemleri arşivleme sorununa çözüm olmak ve daha az alanda daha fazla depolama alanı oluşturmak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Bu sistemler özel olarak hazırlanmış olan lama raylar üzerinde yer alan tekerlekler yardımıyla hareket ederek birbirine yaklaşan ve birbirinden ayrılan dolap serilerinden oluşmaktadır. Günümüzde arşivleme alanlarında çoğunlukla bu raf sistemi kullanılır.

Arşivlerde yer alan bilgi ve belgelerin saklanması ve düzenli bir şekilde depolanmasında arşiv rafına sistemine ihtiyaç duyulur. Depolama rafları arasında yer alan compact raf sistemi dosya, klasör ve kitaplık rafı olarak da anılmaktadır. Ofislerde yer alan ve kullanılan birçok belge bu sistemlerde güvenli ve korunaklı bir şekilde saklanabilmektedir.

Kurulumu kolay bir şekilde yapılabilen compact raf sistemleri her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde projelendirilebilmektedir. Depolarda çok fazla ağırlığa sahip olmayan hafif ve orta ağırlıktaki ürünlerin depolanması için bu sistem alan sorununu büyük ölçüde çözmektedir. Portatif özelliğe sahip sistemler sayesinde ürünlerin depolanabilmesi oldukça kolaydır.

Raylı volanlı arşiv raf sistemleri arasında yer alan bu sistem dar arşiv depolarından maksimum verim almayı sağlar. Depolama alanlarında %60 tasarruf sağlayan compact arşiv sistemi, en küçük alanlarda en fazla dosyayı arşivlemeyi sağlar. 1 mm kalınlıkta ve yüksek kaliteye sahip dkp sacdan imal edilen sistem, az yer kaplamasıyla oldukça kullanışlıdır.

Compact Raf Sistemi Kullanım Alanları

Compact raf sistemi çoğunlukla arşiv raf sistemleri başlığı altında yer alır. Bu sistemlerin en yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biri de arşiv alanlarıdır. Geniş çaplı arşiv ihtiyacının oluştuğu kuruluşlarda büyük çözümler sunan compact raf sistemleri, klasik arşivleme yöntemleri ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlıdır.

Güvenliğin üst seviyede olduğu bir raf sistemi arayışında Çelik Rafçı firmamız üzerinden alacağınız kaliteli compact raf sistemi, size uzun ömürlü bir kullanım imkânı sağlar. Sistemin kilitlemesinin gerektiği durumlarda ünitelerin başındaki üniteyi kilitlemek zaman tasarrufu sağlaması açısından oldukça avantajlıdır.

Raf sistemlerinde dolapların arasına yerleştirilecek olan kauçuk contalar arşiv yapılan evrakların tozdan korunmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yangın gibi bir durumda içindeki dosyaların etkilenmesi de minimum düzeye indirilecektir. Compact raf sistemi büyük ölçüde alan tasarrufu sağlayacağı gibi aynı zamanda mekâna estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Compact raf sistemi kullanım alanları arşiv alanlarının dışında satış yapılan iş yerleri ve depolar da olabilmektedir. Sağladığı alan tasarrufunun yanında ürünlere ulaşımın kolay olması avantaj sağlamaktadır.

Müşterilerden gelen beklentiler firmalar için önceliklidir. Gelen talebe uygun şekilde compact raf sistemi kullanım alanları baz alınarak üretim sağlanmaktadır. Birinci sınıf kalitede üretim yapılan raflar maliyet tasarrufu sağlar. Entegre bir ray sistemine sahip olunmasıyla ekstra işçilik ve maliyet oluşması gibi bir durum söz konusu değildir.

Farklı ihtiyaçlara istinaden compact raf sistemleri tekli compact arşiv, iki compact arşiv, üçlü kompact arşiv ve dörtlü compact arşiv olacak şekilde standart bir şekilde üretilmektedir. Depolama alanlarına göre farklı tercihlerde bulunmak isteyenler firmamızla iletişime geçerek özel ölçülerde üretim raf sistemi tercihinde bulunabilirler. Dolap iç dizaynında rafların ayarlanabilir olması raf aralıklarının istenilen yükseklikle yapılabilmesini sağlar.

Compact raf sistemleri kitap, dosya ve klasör gibi eşyaların arşivlenmesinin yanı sıra farklı sektörlerde de eşyaların arşivlenmesi amacıyla kullanılabilir. CD ve kaset arşivlenmesi, ilaç kutularının depolanması kullanım alanları arasındadır. Sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan firmamız her türlü ürün depolama ihtiyacı için en etkili çözümü sunmaktadır. Arşiv alanınızı yerinde inceleyen uzman ekiplerimiz en kısa sürede en doğru çözümü sunacaktır.