Sırt Sırta Raf Sistemleri

Sırt sırta raf sistemleri depolanma alanlarından daha fazla yararlanmak için tercih edilen sistemlerden biridir. Modüler özelliğe sahip olan bu sistem ihtiyaç duyulması halinde daha da genişletilebilir. Sistemin kurulumunun düşük maliyetli olması sisteme olan talebin daha fazla olmasına olanak sağlar. Bu raf sistemlerinde yer alan paletler kolay bir şekilde yer değiştirebilir ve taşınabilir.

Sırt sırta raf sistemi için forklift ya da benzeri araçların kullanımında herhangi sakıncalı bir durum yoktur. Paletlerde ulaşma imkânı her türlü durumda söz konusudur. Standart ve özel paketlerin istiflenmesi için uygun olan sistem daha çok ağır tonajlı ürünlerin depolanmasında kullanılmaktadır. Raf sistemi her türlü ağırlığa sahip ürünlere kolay uyum sağlayabilir.

Depolarda ürünlere doğrudan ulaşabilmek oldukça önemlidir. Sırt sırta raf sistemi ile ürünlere direkt olarak erişim sağlanabilmekte, stok kontrolü yapmak son derece kolay olmaktadır. Sandık, palet ve sepet gibi ağır malların depolanması bu raf sistemi ile daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İki modülün arka arkaya gelecek şekilde yerleştirilerek ve aralarına çift taraflı ara bağlantılar eklenerek sırt sırta raf sistemi oluşturulur. Sistemde her paket ayrı ayrı yerleştirilerek taşınabilmektedir. Travers uzunluğu ve ayak yüksekliği müşterilerden gelen taleplere göre oluşturulur. Bu durum farklı ağırlığa sahip ürünlerin depolanmasını ve istiflenmesini daha kolay hale getirir.

Sırt Sırta Raf

Diğer bir adı back to back olan sırt sırta raf, her türlü ağır ürünün depolanmasını sağlayan bir raf sistemidir. Sistemde kullanılan yatay taşıyıcılar tırnaklı yapısı depolama yapılacak ürünlerin istenilen yüksekliğe göre istiflenebilmesini sağlar. Kullanılan bu sistemde sipariş hazırlama ve paletlerin depolanması işlemi aynı anda yapılabilmektedir.

Avrupa standartlarına uygun olarak üretimi yapılan raf sistemleri, Çelik Rafçı firmamızın deneyimli ve alanında uzman personelleri tarafından kaliteli malzeme ile üretimi yapılarak satışa sunulmaktadır. Sistemlerin modüler yapısı deponun en verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayarak aynı zamanda maliyet tasarrufu sağlayacaktır.

Sökülebilen ve kolay taşınabilen sırt sırta raf, otomotiv, lojistik, inşaat ve gıda gibi depolanma gerektiren her türlü alanda kullanılabilir. Her palete istenildiği anda ulaşılabilen bu sistemde travers aralıkları da ihtiyaca göre ayarlanabilir. Depo raf sistemleri arasında ön planda yer alan ve konvansiyonel depolama sistemi olarak da bilinen bu raf sistemi, kullanıcılarına sunduğu çeşitli avantajlarla dikkat çeker.

Hem güvenilir hem de pratik bir raf sistemine sahip olmak isteyenler hemen sipariş verebilirler. Standart ölçülerde sipariş verilebileceği gibi isteğe bağlı depolama alanına uygun özel ölçülerde sipariş de verilebilir. Raf sisteminin kolay kurulum ve montajı ile birlikte sistem en kısa sürede kullanıma hazır hale gelecektir.

Pek çok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte yer alan sırt sırta raf sistemleri pek çok modeli bünyesinde barındırır. Raf sistemi kullanılarak yer ve zaman tasarrufu elde edilirken estetik ve şık bir görünüm de sağlanır. Geniş aksesuar seçeneği ihtiyaç duyulması halinde pek çok aksesuar erişim kolaylığı sağlar.

Barkodlama özelliği ile birlikte lojistik faaliyetleri hızlı bir şekilde düzenlenebilmekte, tam otomatik ve yarı otomatik bir depolama alanı oluşturulabilmektedir. Ayarlanabilir kat yüksekliği sayesinde derinlikte ve yükseklikte esneklik oluşturulur. Ürünlerin depolanması ve istiflenmesi kadar raflardaki ürünlere erişim de oldukça kolay sağlanır.

Sırt sırta raf, eğilmez ve güçlü bir yapıya sahiptir. Eğilmez ve güçlü yapısı ile depolama yapılan ürünlerin zarara görmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu sistemde çok fazla miktarda ürün depolanabilmekte, bu da ekstra depolama maliyeti gibi durumun ortaya çıkmasını engelleyecektir.