Dar Koridor Sistemleri

Dar koridor rafı depolama alanlarından daha fazla verim elde etmek için tasarlanan sistemlerden biridir. Bu sistemlerde koridorlarda minimum ölçülerde daraltma yapılarak maksimum verim elde edilmesi amaçlanmaktadır. Bu şekilde daha fazla depolama alanı elde edilmiş olacaktır. Dar koridor rafları tercih edilirken depolama yapılacak olan malzemenin tipi, depo zemininin uygunluğu ve depolama hızı ön planda tutulmalıdır.

Dar koridor raf sistemi işleminde koridorların kenarlarına kılavuz raylar sabitlenmektedir. Zeminin içerisine döşenen elektronik takip sistemi ile sistem kullanıma uygun hale getirilir. Dar alan rafları çok yönlü birçok avantaja sahip olmaktadır. Raflara istiflenen ürünlere ulaşımın kolay olması sistemin en büyük avantajlarından biridir.

Klasik raf sistemlerine göre dar koridor rafı maksimum yükseklikte ve minimum alanda yer kullanımı ile yer tasarrufu sağlar. Yüksek seviye raftaki ürüne ulaşmak oldukça kolaydır. Minimum personel ile yüksek hızda operasyon yapabilmek imkânı sağlanır. Bu sistemlerin kullanıldığı alanlarda raflar arasındaki koridorların genişliği forklift ya da farklı depolama araçlarının geçebileceği şekilde ayarlanmıştır.

Dar koridor alanlarında depolama araçları manuel olarak yönetilebileceği gibi koridorlara döşenen kılavuz raylar aracılığı ile de yönetilebilir. Bu sistemle daha kusursuz ve düzgün bir ilerleme sağlanabilir. Bazı depolama alanlarında yer alan elektronik takip sistemi ile depolama araçları uzaktan kumanda ile yönetilebilmektedir.

Dar koridor raf sistemi yapılması için planlanacak proje ve tasarım çalışmaları ihtiyaç ve tercihe bağlı olarak belirlenir. Depo alanının genişliği ve yüksekliğine göre dar koridor raf sistemi kurulabilir. Sistem kurulurken depolama yapılacak olan yüklerin ağırlık ve boyutu büyük önem taşır. Depolama yapılan ürünlerin rafta kalma süresi, rafların kalitesi ve yüklere erişim kolaylığı ve zeminin uygunluğu sistem tercihinde belirleyici olmaktadır.

Dar Koridor Rafı

Dar koridor rafı özel yükleme araçları kullanılarak maksimum yükseklikte ürün depolama ve ürüne erişim kolaylığı sağlar. Koridorlara yerleştirilen raylı sistemler güvenilir ve hızlı bir yükleme imkânı sunar. Zeminin kalitesi, istifleme yapacak olan aracın özellikleri ve depolanacak malzemenin niteliği bu sistemlerde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Ürünlerin düzenli şekilde depolanması amacıyla dar koridor rafı son zamanlarda pek çok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilmektedir. Raf sisteminin her ürüne kolayca hitap edebilmesi ve depolanabilmesi ürün kalitesine bağlı olarak uzun süre kullanım imkânı sağlayacaktır. Sorunsuz bir kullanım için güvenilir firma arayışında olanlar Çelik Rafçı firmamızla iletişime geçebilirler.

Lojistik depolarında maksimum depolama ve stoklama yapmak isteyen firmalar seri ürün içeren ürünleri için dar koridor raf sistemi tercih edebilirler. Sistemin pratik kullanımı iş yükünün de minimum düzeye indirgemesini sağlar. Raflarda ürünlerinin düzenli ve istifli bir şekilde yer almasını isteyen firmalar dar koridor rafı tercih ederek maksimum verim elde edebilirler.

Depolama alanında yer tasarrufu etmek için dar koridor raf sistemi tercih edilebilir. Yapılacak olan ölçüler dahilinde kurulum yapılacak olan alanlar hazırlanarak en kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir. Depolarından maksimum faydalanmak ve şık bir görünüm elde etmek isteyenler için bu sistem oldukça kullanışlıdır.

Her türlü ağırlığa karşı dayanıklı olarak üretimi yapılan dar koridor rafı, ürünlerde yırtılma, aşınma ve zarar görme gibi durumları ortadan kaldırır. Birinci sınıf kaliteye sahip malzemelerden üretimi yapılan raflar maddi açıdan da büyük avantaj sağlayacaktır. İhtiyaca uygun tercihte bulunarak uzun ömürlü kullanım imkânı elde etmek mümkündür.

Dar koridor rafı birbirinden farklı birçok modeli bünyesinde barındırır. Kullanılacak olan depo alanına bağlı olarak istenilen ölçülerde ve ebatlarda raf yaptırılabilir. Dar koridor raf sistemi kurulumu yapılırken raflar arasında istif yapacak araçların geçebileceği kadar mesafeler yer alır. Daha pratik bir raf kullanım alanına sahip olmak isteyenler için bu sistem oldukça idealdir.