Ataşehir Çelik ve Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleriyle Ataşehir’de Verimliliği Artırmanın Yolları

Depo raf sistemleri, büyük depolarda, endüstriyel kuruluşlarda ve fabrikalarda ortam düzenliği için sıklıkla tercih edilir. Depolarda bulunan malzemelerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi, düzenlenmesi ve kolayca erişilebilir olması için Ataşehir ilçemizde yer alan Çelik Rafçı şirketimizden hayalinizdeki raf sistemini yaptırabilirsiniz. Depo raf sistemleri firmamız kapsamında kullanılacak alana göre ve ihtiyaca göre özel olarak dizayn edilir. Siz de depolarınızın daha tertipli olmasını istiyorsanız firmamıza özel sipariş verebilirsiniz.

Ataşehir’de ihtiyacınız olan raf sistemlerini yaptırmanız doğrultusunda pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Depo raf sistemlerinin genel olarak taşıdığı özellikler aşağıdaki gibi gösterilebilir;

 • Depolarda raflara yerleştirilecek ürünler genelde ağır tonajlı olur. Bunun için depo raf sistemlerinin yüksek yükleme kapasitesine sahip olması gereklidir. Firmamızdan temin edilecek depo raf sistemleri yüksek kalitede imal edilir ve ağır yükleri güvenli bir şekilde taşır.
 • Depolarda kullanılacak raf sistemleri ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Böylece depolama alanları daha verimli bir şekilde kullanılabilir.
 • Depolama malzemelerine uygun olacak şekilde tekerlekli raf, paletli raf ve çelik raf sistemleri tercih edilebilir.
 • Depo raf sistemleri malzemelerin kolayca erişilebilir olmasına yönelik tasarlanır. Raf bölmeleri bu nedenle malzemelerin saklanması için oldukça idealdir.
 • Depolama alanlarının daha verimli kullanılabilmesi için dikey depolama rafları tercih edilir. Çünkü yüksek raflar depolamayı daha verimli hale getirir.
 • Firmamızdan temin edeceğiniz depo raf sistemleri hızlı ve kolay bir şekilde montaj yapılabilir.

Sizler de en iyi özelliklere sahip depo raf sistemlerine sahip olmak istiyorsanız Ataşehir depo raf sistemleri ürünlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ataşehir Depo Raf Sistemleri Kullanım Alanları

Depo raf sistemleri endüstriyel işletmelerde ve fabrikalarda sıklıkla tercih edilir. Rafların genel olarak kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

 • Ham Madde Depolama: Fabrikalarda kullanılan ham maddeler en iyi şekilde depolama ihtiyacı duyar. Raf sistemleri en iyi şekilde ham maddelerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.
 • Ürün Depolama: Paketlenen ürünler nakliyeye gönderilmeden önce sağlam bir şeklide depolanır. Raf sistemleri ürünlerin çok daha kolay bir şekilde erişilebilir olmasını sağlar.
 • Parça ve Aksesuar Depolama: Fabrikalarda üretilen parça ve aksesuarlar raf sistemleri sayesinde daha kolay şekilde depolanır.
 • Araç Parçaları Depolama: Otomotiv sektöründe araç parçalarının en iyi şekilde depolanması gerekir. Bu tür malzemeler için özel raf sistemleri tercih edilir.
 • Kimyasal ve Tehlikeli Malzeme Depolama: Bazı fabrikalarda kimyasal maddelerin güvenle depolanması gerekir. Bu durumda özel dizayn edilmiş depo raf sistemleri tercih edilebilir.

Depolarınızın kullanım alanına göre firmamızdan en iyi şekilde depo raf sistemi yaptırabilirsiniz.

Ataşehir Depo Raf Sistemleri
Ataşehir Depo Raf Sistemleri

Ataşehir Depo Raf Sistemleri Çeşitleri

Depo raf sistemleri çeşitleri kullanım alanına göre ve ihtiyaca göre belirlenir. Fabrikalarda ve depolarda kullanılan bazı raf sistemleri çeşitleri şu şekilde gösterilebilir;

Palet Raf Sistemleri

Palet raf sistemleri ağır ve büyük yüklerin depolanması için son derece önemlidir. Paletler yatay olarak depo raf sistemlerine yerleştirilir. Bu raf sistemi fabrikalarda sıklıkla tercih edilir.

Askılı Raf Sistemleri

Ataşehir depo raf sistemleri kapsamında askılı raf sistemleri de çok revaçtadır. Tekstil, giyim ve perakende satış depolarında sıklıkla tercih edilir. Özellikle giysi ve kumaş gibi ürünlerin kırışmaması için idealdir.

Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf sistemleri dayanıklı ve sağlam yapıları sayesinde ağır yükleri taşımak için idealdir. Çelik raf sistemlerinin de farklı boyutları bulunur.

Tekerlekli Raf Sistemleri

Tekerlekli raf sistemleri depolanan malzemelerin tahliye edilmesi için sıklıkla kullanılır.

Kayar Raf Sistemleri

Kayar raf sistemleri depolanacak alanda yer tasarrufu etmek için kullanılır. Raf bölümlerinin yanlara kaydırılarak ürünlere erişim sağlanır.

Modüler Raf Sistemleri

Modüler raf sistemleri eşyaları özel olarak taşır ve raflar kolaylıkla genişletilebilir. Depolama yönetiminde büyük kolaylıklar sunar.

Ayarlanır Raf Sistemleri

Ayarlanabilir raf sistemleri raf yüksekliklerinin ve bölmelerinin kolayca ayarlanabilmesini sağlar.

Ataşehir depo raf sistemleri sayesinde depolarınızdaki verimliliği arttırabilirsiniz. Birbirinden özel raf sistemleri neticesinde fabrika ve depolarınızdaki ürünlerin en iyi şekilde istiflenmesini sağlayabilir, alandan tasarruf edebilirsiniz. Ekonomi dostu fiyatlarımız sayesinde bütçenizi sarsmadan deponuzun kapasitesine, büyüklüğüne ve yerleştirilecek ürünün durumuna göre raf sistemi sipariş edebilirsiniz. Sipariş oluşturmak ve depo raf sistemlerimiz hakkında bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.