Hafif yük rafı düşük ebat ve ağırlığa sahip ürünlerin depolanmasını sağlayan sistemlerden biridir. Yatay taşıyıcıların montajının kolay bir şekilde yapılmasıyla ürünlerin ebatlarına göre göz aralıkları ayarlamak oldukça basittir. Hafif raf sistemlerinin elle yükleme kolaylığı sağlaması maksimum verim almayı sağlamakta aynı zamanda estetik bir görünüm oluşturmaktadır.

Hafif yük rafı sonradan genişletme ve daraltma imkânı sunmakta bu da pratik bir kullanım imkânı sağlamaktadır. Çok yönlü kullanım imkânı sağlayan sistem, Çelik Rafçı firmamızın sağladığı kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile kolayca monte edilmekte, demonte edilmekte ve bileşenlerine ayrılabilmektedir.

Hafif yüklerin kaldırılmasında ve depolanıp dizayn edilmesinde raf tercihinde bulunacak olanlar seçim sürecinde detaycı ve dikkatli olmak durumundadırlar. Uzman ve deneyimli ekibimiz ihtiyaçların doğru bir şekilde tespitinin yapılması ve hızlı bir şekilde kurulumunda müşterilere doğrudan yardımcı olmaktadır.

Firmamız bünyesinde üretimi sağlanan hafif yük rafı, depolama konusunda alternatif seçenekler sunar. Kaliteli malzemeden üretimi yapılan raflar dayanıklı yapısı sayesinde malzemelerin zarar görmesinin önüne geçer. Eğilmez yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayan bu rafların yanı sıra ağır yükler için diğer raf çeşitleri tercih edilebilir.

Hafif yük raf sistemi demonte bir özellik taşır. Bu da montajının hızlı bir şekilde yapılarak zaman tasarrufu elde etmeyi sağlar. Tavaların mukavemeti travers kullanılarak arttırılabilir. Böylece daha fazla depolama alanı oluşturulabilir.

Hafif Yük Raf Sistemi

Hafif yük raf sistemi küçük ve orta büyüklükte hacme sahip ürünlerin sınıflandırılmasında ve depolanmasında tercih edilen sistemler arasındadır. Maksimum depolama imkânı sağlayan bu sistem ihtiyaca bağlı raflar arasında mesafeye ayarlayabilmeyi sağlar. Bu sistemler ürünlerin türüne bağlı olarak farklı taban yapıları ile özel olarak üretilebilmektedir.

Hafif yük raf sistemleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Giyim mağazaları, oto yedek parçacıları gibi alanlarda bu rafları görebilmek mümkündür. Sökümü ve montajı oldukça kolay olan sistemde raflar açılı çelik ve plakalar ile özel vidalar yardımıyla yapılmaktadır. Genel olarak belirli ebatlarda üretimi yapılan raflarda tablalar ve traversler taşınacak yüke bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu durum depolarda farklı ağırlıklara sahip ürünler için raf sistemi tercih edebilmeyi sağlar.

Kutu profil tasarımı ile üretimi yapılan hafif yük raf sistemi çeşitleri depolama alanının boyutuna göre farklılık gösterir. Bu raf sistemi ile ürünler hem boyut hem de derinlik açısından depolarda rahatlıkla saklanabilir. Depoların verimli kullanımı büyük oranda yer verimliliği sağlar. Geçmeli bir sistem ile oluşturulan raflar farklı boyuta sahip ürünlerin depolanabilmesini sağlar.

Profesyonel bir üretim sonucu elde edilen raf sistemi, travers ve yatay elemanın ağırlığına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu durumda raflarda taşınacak olan ürünlerin ağırlığı belirleyici bir durumdur. Dayanıklı malzeme ve dayanıklı üretimle elde edilen raflar uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayarak ekonomik açıdan verimli olacaktır.

Diğer depolama sistemleri ile kurulum imkânı sağlayan hafif yük raf sistemi yedek parça ve arşiv kutularının depolanması için oldukça idealdir. Eğilmez ve kuvvetli rafları küçük hacme sahip ürünlerin depolanmasını daha kolay hale getirir. Kaliteli malzeme ile üretimi yapılması estetik bir görünüm oluşturur.

Hafif yük rafı yatay taşıyıcıların üstüne ayak derinliğine bağlı olarak Galvaniz saçlar ya da DKP boyalı saçlardan istenilen kalınlıkla yapılan tablalar yerleştirilir. Bu durum ürünlerin daha dengeli durarak sıralanmasını kolay hale getirir. Depolama alanında farklı ihtiyaçları karşılamak için farklı ebat, kalınlık ve renklerde ürün tercihinde bulunulabilmektedir. İhtiyacın belirlenmesi ve doğru raf sisteminin tercihinde firmamızın üzerinden doğrudan siparişte bulunabilirsiniz.