Sarıyer Raf Sistemleri

ÇELİK RAF

Toplum arasında Çelik Raf  olarak bilinen bu sistem daha çok  dosya ve klasör gibi evrakların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve saklanmasına yarayan ideal bir Arşiv raf sistemleridir. Genellikle kullanım amacı farklı olsa da ofis, muhasebe, bankalar ve kamu kurum özel kuruluşlar da bakkal market ve daha bir  çok farklı alanlarda  tercih edilen bir Cıvatalı raf sistemidir. Klasör Rafının standart ölçülerde olup 31×93 31×75 31×60 ebatlarında olup  tabla kalınlığı konulacak ürünlerin ağırlığına göre 0,70 1,00 1,50 mm olarak değişir. Depo Raf Sistemleri  tabla ve profiller Dkp saçlardan istenilen ebatlarda ve ölçülerde kesilen saclar preslerde köşeleri çıkarıldıktan sonra tablaların kenarları büküm yapılır. Tablaların üstelerinde bulunan yağ tabakasından kimyasallar kullanılarak daldırma sistemiyle temizlenir. Temizlenen tabla ve profiller Standart rengi olan Ral 7046 Gri Renkte toz boya ile boyanıp 180 derecede fırında 15 dakika tutularak toz boyanın daha sağlam olması sağlanır

 

Hafif Yük Rafi Sistemleri         

Değişen günümüz ekonomisinde Hafif Yük Rafı  nin  önemi gün geçtikçe daha çok artmıştır. Hızlı ve düzenli bir şekilde ürünlerin depolanması ve kolay erişimin sağlamasından dolayı Mini Rack Sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Elle yükleme rafı olarak da bilinen bu sistem standart bir ölçüsü olamadığından istenilen derinlik ve yükseklikte 30×50 1,5 mm kutu profil den ayaklar yapılır. Rafların  taşıyıcı traverslerine konulacak yükün ağırlığına göre traverslerin et kalınlığı değişebilir. Standart 30x50x1,5 mm kutu profil den yatay taşıyıcı traversler yapılır. Mini Rack  Sistem lerinin taşıyıcı traverslerin üstüne ayak derinliğine göre DKP boyalı veya Galvaniz saclardan istenilen kalınlıkta yapılan tablalar traverslerin üstüne yerleştirilir. Bu sayede ürünler dengeli ve daha fazla ürün hızlı istifleme alanı elde edilir. Hafif Yük Raf  kurulumu ve taşınması çok kolaydır Sistem Taşıyıcı traverslerin ucunda bulunan tırnaklar sayesinde ayaklar üstünde bulunan deliklere takılarak kurulum yapılır. Elle Yükleme Rafının farkı isimlerde olsa da Askılı Raf Sistemleri Oto Lastik Rafı Suntalı Raf Sistemleri gibi farklı alanlarda kullanılan çeşitleri mevcuttur.

AĞIR YÜK RAFI

Paletli Yükleme Rafı   ürünlerin yüklemesinde kullanılan  bir raf sistemidir. Lojistik Depolama Antrepolarda tercih edilir. Ayak yüksekliği yerin  tavan  yüksekliğine  göre ayarlanır. Euro palette 105 cm Derinlik yapılan ayaklar taşıyıcı traversler ise soldan sağa 3 euro palet  yan yana 270 cm travers 2 palet için 180 cm uzunluğunda taşıyıcı traversler yapılır. Yatay traversler tasıma kapasitesi ne göre kalınlık arttırılabilir.

Antalya Raf Sistemleri

Çelik Raf Sistemleri  

Cıvatalı raflar standart ölçü ve ebatlarda dkp saçlardan yapılan bir  raf sistemidir. Çelik Rafın ürün çeşitleri ve modelleri farklı sektörde ve alanlarda kullanılır. Konfeksiyon, fabrikalar, lojistik depoları eczane  ilaç depoları banka noter muhasebe bürolarında  tercih edilir. Genel kullanım amacı farklı sektörler olsa da büyük depo ve arşiv için kullanımı tercih edilir. Değişik alanlarında kullanılan ürünler yerden tasarruf etmenizi sağlar ürünlerinizi düzenli ve intizamlı bir şekilde kolay arışım sağlar. Çelik Raflar kurulumu tabla ve profillerin cıvata somun ile birbirine sabitlenir. Profillerin yere basan kısımlarına Plastik Taban takılarak yerlerin çizilmesin önler.  Kurulum bittikten sonra üniteler birbirine bağlanır duvar kenarına gelen raf üniteleri duvara sabitlenir orta kısım da olan çiftli raf üniteleri üstten birbirine bağlanıp duvar kenarında olan raflara sabitlenerek daha sağlam olması sağlanır. Buradaki amaç ünitelerin deprem veya doğal afetlerde zarar görmemesi için yapılır.

Hafif Yük Rafı

Hafif yük Rafı fazla ağırlığı ve yüksek tasıma kapasitesi olmayan geçmeli Raf sistemidir. Elle yükleme yapılan oto yedek parça depoları, ayakkabı depoları, gibi yerlerde tercih etmesinin başlıca sebepleri hızlı ve kolay kurulum yapılması, katlar arası rafların istenilen şekilde kolayca yukarı aşağıya ayarlanması daha çok ürünlerin düzenli bir şekilde istiflenmesini sağlar. Elle yükleme rafının standart bir ölçüsü yoktur. Stoklanacak ürünlerin ebatlarına göre özel üretim yapılır. Ayaklar 30x50x1,5 mm kutu profillerden yapılır. Taşıyıcı traversler ürünlerin ağırlığına göre değişik kalınlıkta ve ebatlarda  kutu profillerden yapılır. Taşıyıcı traverslerin üstene isteğe bağlı olarak sac tabla veya sunta lam MDF de konulur. Bu sistemin diğer bir özelliği kolay kurulum ve istenildiği zaman sökülüp başka yere montaj yapılmasıdır.

Ağır Yük Rafı

Ağır Yük Rafı  palet sandık sepet gibi istiflenecek ağır tonajlı ürünlerin depolanmasında tercih edilen en yaygın depo raf sistemidir. Kullanın alanı farklı olsa da gelende Otomotiv, Lojistik, Gıda , inşaat ve depolamada tercih edilir. Bu raf sisteminde kurulum yapılacak yerin fiziki özellikleri itibarıyla ayak ve travers sayısı yapılan keşif ile belli olur. Taşıyıcı traverslerin ucunda bulunan kancalar sayesinde palet yüksekliğine göre ayarlanabilir olması ve istenildiği zaman sökülüp takılması taşınması büyük kazanç sağlar. İlk giren paletin ilk çıktığı erişimi kolay kullanışlı bir raf sistemidir.

Ümraniye Raf Sistemleri

ÇELİK RAF

Toplum arasında Çelik Raf olarak bilinen bu sistem daha çok  dosya ve klasör gibi evrakların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve saklanmasına yarayan ideal bir Depo raf sistemleridir. Genellikle kullanım amacı farklı olsa da ofis, muhasebe, bankalar ve kamu kurum özel kuruluşlar da bakkal market ve daha bir  çok farklı alanlarda  tercih edilen bir Cıvatalı raf sistemidir. Klasör Rafının standart ölçülerde olup 31×93 31×75 31×60 ebatlarında olup  tabla kalınlığı konulacak ürünlerin ağırlığına göre 0,70 1,00 1,50 mm olarak değişir. Cıvatalı Raflar tabla ve profiller Dkp saçlardan istenilen ebatlarda ve ölçülerde kesilen saclar preslerde köşeleri çıkarıldıktan sonra tablaların kenarları büküm yapılır. Tablaların üstelerinde bulunan yağ tabakasından kimyasallar kullanılarak daldırma sistemiyle temizlenir. Temizlenen tabla ve profiller Standart rengi olan Ral 7046 Gri Renkte toz boya ile boyanıp 180 derecede fırında 15 dakika tutularak toz boyanın daha sağlam olması sağlanır. .

                     

  

 Hafif Yük Rafi Sistemleri         

Değişen günümüz ekonomisinde Depo Raf Sistemlerinin önemi gün geçtikçe daha çok artmıştır. Hızlı ve düzenli bir şekilde ürünlerin depolanması ve kolay erişimin sağlamasından dolayı Mini Rack Sistemleri daha çok tercih edilmektedir.                         Elle yükleme rafı olarak da bilinen bu sistem standart bir ölçüsü olamadığından istenilen derinlik ve yükseklikte 30×50 1,5 mm kutu profil den ayaklar yapılır. Hafif Yük rafının taşıyıcı traverslerine konulacak yükün ağırlığına göre traverslerin et kalınlığı değişebilir. Standart 30x50x1,5 mm kutu profil den yatay taşıyıcı traversler yapılır. Geçmeli Raf Sistemlerinin taşıyıcı traverslerin üstüne ayak derinliğine göre DKP boyalı veya Galvaniz saclardan istenilen kalınlıkta yapılan tablalar traverslerin üstüne yerleştirilir. Bu sayede ürünler dengeli ve daha fazla ürün hızlı istifleme alanı elde edilir. Geçmeli Raf  Sistemlerinin kurulumu ve taşınması çok kolaydır Sistem Taşıyıcı traverslerin ucunda bulunan tırnaklar sayesinde ayaklar üstünde bulunan deliklere takılarak kurulum yapılır.

AĞIR YÜK RAFI

Paletli   ürünlerin yüklemesinde kullanılan  bir raf sistemidir. Lojistik Depolama Antrepolarda tercih edilir. Ayak yüksekliği yerin  tavan  yüksekliğine  göre ayarlanır. Euro palette 105 cm Derinlik yapılan ayaklar taşıyıcı traversler ise soldan sağa 3 euro palet  yan yana 270 cm travers 2 palet için 180 cm uzunluğunda taşıyıcı traversler yapılır. Yatay traversler tasıma kapasitesi ne göre kalınlık arttırılabilir.

Beşiktaş Raf Sistemleri

    ÇELİK RAF

Toplum arasında Delikli Raf olarak bilinen bu sistem daha çok  dosya ve klasör gibi evrakların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve saklanmasına yarayan ideal bir Depo raf sistemleridir. Genellikle kullanım amacı farklı olsa da ofis, muhasebe, bankalar ve kamu kurum özel kuruluşlar da bakkal market ve daha bir  çok farklı alanlarda  tercih edilen bir Cıvatalı raf sistemidir. Klasör Rafının standart ölçülerde olup 31×93 31×75 31×60 ebatlarında olup  tabla kalınlığı konulacak ürünlerin ağırlığına göre 0,70 1,00 1,50 mm olarak değişir. Cıvatalı Raflar tabla ve profiller Dkp saçlardan istenilen ebatlarda ve ölçülerde kesilen saclar preslerde köşeleri çıkarıldıktan sonra tablaların kenarları büküm yapılır. Tablaların üstelerinde bulunan yağ tabakasından kimyasallar kullanılarak daldırma sistemiyle temizlenir. Temizlenen tabla ve profiller Standart rengi olan Ral 7046 Gri Renkte toz boya ile boyanıp 180 derecede fırında 15 dakika tutularak toz boyanın daha sağlam olması sağlanır. .

                     

  

 Hafif Yük Rafi Sistemleri         

Değişen günümüz ekonomisinde Depo Raf Sistemlerinin önemi gün geçtikçe daha çok artmıştır. Hızlı ve düzenli bir şekilde ürünlerin depolanması ve kolay erişimin sağlamasından dolayı Mini Rack Sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Elle yükleme rafı olarak da bilinen bu sistem standart bir ölçüsü olamadığından istenilen derinlik ve yükseklikte 30×50 1,5 mm kutu profil den ayaklar yapılır. Hafif Yük rafının taşıyıcı traverslerine konulacak yükün ağırlığına göre traverslerin et kalınlığı değişebilir. Standart 30x50x1,5 mm kutu profil den yatay taşıyıcı traversler yapılır. Geçmeli Raf Sistemlerinin taşıyıcı traverslerin üstüne ayak derinliğine göre DKP boyalı veya Galvaniz saclardan istenilen kalınlıkta yapılan tablalar traverslerin üstüne yerleştirilir. Bu sayede ürünler dengeli ve daha fazla ürün hızlı istifleme alanı elde edilir. Geçmeli Raf  Sistemlerinin kurulumu ve taşınması çok kolaydır Sistem Taşıyıcı traverslerin ucunda bulunan tırnaklar sayesinde ayaklar üstünde bulunan deliklere takılarak kurulum yapılır.

AĞIR YÜK RAFI

Paletli   ürünlerin yüklemesinde kullanılan  bir raf sistemidir. Lojistik Depolama Antrepolarda tercih edilir. Ayak yüksekliği yerin  tavan  yüksekliğine  göre ayarlanır. Euro palette 105 cm Derinlik yapılan ayaklar taşıyıcı traversler ise soldan sağa 3 euro palet  yan yana 270 cm travers 2 palet için 180 cm uzunluğunda taşıyıcı traversler yapılır. Yatay traversler tasıma kapasitesi ne göre kalınlık arttırılabilir.