Mini Rack Lastik Rafı

Mini rack lastik rafı otomotiv sektöründe en aktif şekilde kullanılan sistemlerden biridir. Bu sistemin kullanılmasıyla birlikte jant ve lastik istifleme gibi birçok işlemi yapabilmek mümkün olmaktadır. Mini rack sistem kullanılarak lastik raf sistemlerinin kurulumu farklı alanlarda yapılabilmektedir. Firmamız üzerinden raf sistemi siparişi verirken farklı lastik kalınlıklarına göre tercihte bulunabilirsiniz.

Mini rack lastik rafı kullanımının sağladığı en büyük avantajlardan biri kullanıldığı alana yer kazandırma özelliğidir. Dayanıklı yapısı ve uzun ömürlü kullanıma uygun olarak özel olarak üretimi yapılan bu sistemlerin montajı da hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu sistemlerde kullanılan mini rack geçmeli raf her türlü lastik çeşidine erişimi daha kolay hale getirmektedir. Çelik Rafçı Raf Sistemleri bu anlama sektörde en fazla ivme kazanan firmalar arasında yer almaktadır.

Lastiklerin çapı ile derinlik birbiri ile bağlantılı olan bir durumdur. Lastik çapının artmasına bağlı olarak derinlikte artacaktır. Depo alanları ve tırların yüksekliğine bağlı olarak raf sistemleri özel üretim yolu ile üretilmektedir. Jant ve lastiklerin korunmasını sağlayan raf sistemlerinin bir diğer özelliği traverslerin üzerine tabla konulması yöntemiyle çok yönlü kullanım imkanı sağlamasıdır.

Oto lastik raflarında ayak derinliğinin ölçüsü 45 cm ile 50 cm aralığındadır. Traverslerin üzerine yerleştirilen lastik ve jantların kullanımı ve düzenlemesi daha kolaydır. Mini rack geçmeli raf sistemleri ile tır ve kamyon lastikleri farklı ebatlarda ve ölçülerde yerleştirilebilmektedir. Bu raf sistemleri mükemmel yük taşıma kapasitesine sahip olup, yoğun iş temposunda pratik kullanım imkânı sağlamaktadır.

Rafların yerden yüksekliği, raflar arasındaki mesafe ve rafların taşıyacağı yük kapasitesi farklı zamanlarda ayarlanabilmekte ve değiştirilebilmektedir. Bu durum kullanıcıların depo mimarilerine uygun olarak raflarını dizayn edebilmelerini sağlar. Rafların yerleştirilmesinde vidalama yapılmaması ve kolay kurulumu sayesinde montaj işlemi ek bir çaba gerektirmez. Mini rack lastik rafı sistemi üzerinde yük olmasına rağmen hiçbir yere sabitleme yapmadan sabit bir şekilde durabilir.

Mini Rack Geçmeli Raf

Mini rack geçmeli raf küçük ve orta ölçekli ürünlerin depolanmasında sıklıkla kullanılan sistemlerden biridir. Sistem küçük ölçekli ürünlerin depolanmasında, saklanmasında ve düzen oluşturmada daha fazla avantaj sağlar. İhtiyaç duyulması halinde büyük ölçekli rafların yanında yardımcı olarak da kullanılabilir. Açık ve ambalajlı ürünlerin daha kolay şekilde depolanmasını sağlayan mini rack geçmeli raf otomotiv sektöründe de en çok kullanılan sistemler arasındadır.

Lastik ve jantların boyut ve ebatları kullanılan araca göre farklılık gösterir. Bu ürünlerin saklanmasında tercih edilecek olan rafların hem kullanılan alana yer kazandırması hem de pratik bir kullanım için doğru raf seçimi oldukça önemlidir. Kaliteden ödün vermeden her türlü alanda kullanıma özel olarak firmamızca üretimi yapılan mini rack geçmeli raf, depo alanlarına efektif bir şekilde kullanılarak uzun süre kullanım imkânı sunar.

Geçmeli raf sistemleri separatörlerin, aksesuarların ve ürünlerin farklı şekillerde çeşitlendirilerek sınıflandırılmasına yardımcı olur. Bu raf sisteminde ayaklar 30 x 50 ölçülerinde 1,5 mm kutu profiller preslerde delikler açılır. Taşıyıcı traversler ise taşıma kapasitesine bağlı olarak 250 kg kadar olacak şekilde 30 x 50 1,5 mm kutu profilden yapılmaktadır. Yatay taşıyıcı traversler taşıma kapasitesine göre farklı kalınlık ve ebatlarda üretilmektedir.

Mini rack lastik rafı kurulumu oldukça kolaydır. Ayaklar üstündeki deliklere istenilen yüksekliğe göre tırnaklı traversler geçirilir. Geçmeli raflarda yan yana kurulum esnasında ortak ayak kullanmak ayak tasarrufu yapmayı sağlar. Yatay taşıyıcı traverslerin istenilen yüksekliğe göre ayarlanmasının ardından üzerine tabla yerleştirilmesinin ardından kurulum tamamlanmış olacaktır.