Balıkesir Raf Sistemleri

Çelik Raf Sistemleri  

Cıvatalı raflar standart ölçü ve ebatlarda dkp saçlardan yapılan bir  raf sistemidir. Çelik Rafın ürün çeşitleri ve modelleri farklı sektörde ve alanlarda kullanılır. Konfeksiyon, fabrikalar, lojistik depoları eczane  ilaç depoları banka noter muhasebe bürolarında  tercih edilir. Genel kullanım amacı farklı sektörler olsa da büyük depo ve arşiv için kullanımı tercih edilir. Değişik alanlarında kullanılan ürünler yerden tasarruf etmenizi sağlar ürünlerinizi düzenli ve intizamlı bir şekilde kolay arışım sağlar. Çelik Raflar kurulumu tabla ve profillerin cıvata somun ile birbirine sabitlenir. Profillerin yere basan kısımlarına Plastik Taban takılarak yerlerin çizilmesin önler.  Kurulum bittikten sonra üniteler birbirine bağlanır duvar kenarına gelen raf üniteleri duvara sabitlenir orta kısım da olan çiftli raf üniteleri üstten birbirine bağlanıp duvar kenarında olan raflara sabitlenerek daha sağlam olması sağlanır. Buradaki amaç ünitelerin deprem veya doğal afetlerde zarar görmemesi için yapılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafif Yük Rafı

Hafif yük Rafı fazla ağırlığı ve yüksek tasıma kapasitesi olmayan geçmeli Raf sistemidir. Elle yükleme yapılan oto yedek parça depoları, ayakkabı depoları, gibi yerlerde tercih etmesinin başlıca sebepleri hızlı ve kolay kurulum yapılması, katlar arası rafların istenilen şekilde kolayca yukarı aşağıya ayarlanması daha çok ürünlerin düzenli bir şekilde istiflenmesini sağlar. Elle yükleme rafının standart bir ölçüsü yoktur. Stoklanacak ürünlerin ebatlarına göre özel üretim yapılır. Ayaklar 30x50x1,5 mm kutu profillerden yapılır. Taşıyıcı traversler ürünlerin ağırlığına göre değişik kalınlıkta ve ebatlarda  kutu profillerden yapılır. Taşıyıcı traverslerin üstene isteğe bağlı olarak sac tabla veya sunta lam MDF de konulur. Bu sistemin diğer bir özelliği kolay kurulum ve istenildiği zaman sökülüp başka yere montaj yapılmasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ağır Yük Rafı

Ağır Yük Rafı  palet sandık sepet gibi istiflenecek ağır tonajlı ürünlerin depolanmasında tercih edilen en yaygın depo raf sistemidir. Kullanın alanı farklı olsa da gelende Otomotiv, Lojistik, Gıda , inşaat ve depolamada tercih edilir. Bu raf sisteminde kurulum yapılacak yerin fiziki özellikleri itibarıyla ayak ve travers sayısı yapılan keşif ile belli olur. Taşıyıcı traverslerin ucunda bulunan kancalar sayesinde palet yüksekliğine göre ayarlanabilir olması ve istenildiği zaman sökülüp takılması taşınması büyük kazanç sağlar. İlk giren paletin ilk çıktığı erişimi kolay kullanışlı bir raf sistemidir.

 

Klasör Rafı

KLASÖR RAF

Kullanım alanları farklı olsa da genel de muhasebe büroları, ofisler, kamu ve özel kurum arşivleri, okul ve hastane gibi yerler de Dosya ve Klasör arşivleme de en çok tercih edilen maliyeti en ucuz cıvatalı raf sistemidir. Klasör Raf özelliği saklanacak belge ve dosyaların düzenli bir şekilde arşivlenmesi de ideal bir çözümdür.  Çelik Rafcı olarak yerin de keşif yaparak mevcut yerin daha verimli ve en uygun Klasör Raf sistemini yerin ölçülerine göre tercih etmelerini sağlıyoruz. Arşiv Raf  kullanılacak tablalar kalınlığına göre(0,70-1.00-1,5 mm) Profiller ise Kalınlığına göre (1,5-2,00 mm)  Dkp Sac tan üretim yapılır. Saklanacak dosya ve koli boyutlarına göre istenilen aralık ta ayarlama yapılır. Klasör Rafının derinlik ölçüsü 31×93  cm olup  uzunluk ölçüleri değişebilir. Kurulum yapılacak yerin tavan yüksekliğine göre profil yüksekliği 2.00 cm olursa 6 raflı Klasör Rafı Olur. Ürünler elektro toz boya ile boyanır standart renk  RAL 7046 gri renkli olup değişik renkte boyama yapılır.