Çelik Raf

Bağcılar Uzun Ömürlü Çelik Raf Üretimi

Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi konusunda sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Çelik raf sisteminin en önemli özellikleri arasında yer alan dayanıklılık, uzun süre sorunsuz raf kullanabilmeyi mümkün kılmaktadır. Diğer yandan çeliğin en sağlam maddeler arasında yer alması depolama işleminin de güvenli bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır.

Ağır yük taşıma kapasitesine sahip olan çelik raflar, sahip olduğu bu özellik neticesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bu da maliyet tasarrufu yapılabilmesinde önemli bir durum olmaktadır. Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile üretilen çelik raflar dış etkenlere karşı da büyük bir direnç göstermektedir. Bu anlamda çelik raflar korozyon ve aşınma gibi birçok olumsuzluğa karşı yüksek koruma sağlamaktadır.

Çelik Raf
Çelik Raf

Bağcılar Mini Rack Sistemlerinde Kalite

Depolama ihtiyacının karşılanmasına doğrudan aracılık eden çelik raflar kaliteli yapısıyla en verimli kullanım imkanını sağlamaktadır. Kullanım amacına ve kullanım alanına bağlı olarak birçok farklı özelliği bünyesinde barındıran çelik raflar, kendi arasında farklı çeşitlerde yer almaktadır. Bu çeşitlerin başında da Mini Rack Sistemleri gelmektedir.

Hafif ve orta ağırlığa sahip ürünlerin depolanmasını sağlayan Mini Rack raflar, montajı en kolay yapılabilen çelik raf çeşitlerinden biridir. Hızlı bir sipariş hazırlama durumu olan firmalar bu raf sistemleri ile depolardaki ürünlere kolay bir şekilde ulaşabileceklerdir. Ambalajlı ve küçük ürünlerin hızlı bir şekilde depolanmasına aracılık eden bu sistem, diğer raf sistemleri ile birlikte kullanım imkanı sağlamaktadır.

Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile elde edilen Mini Rack Raflar, aksesuar ve yapı malzemeleri bakımından da oldukça çeşitlidir. Bu raf sisteminin en önemli özelliklerinden biri müşterinin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak ölçeklendirilebilmesi olmaktadır. Sahip olduğu bu özellik sistemin ekonomik bakımdan en çok tercih edilen sistemlerden biri olmasını sağlamaktadır.

Raf sisteminde yer alan raflar depolanacak ürünlerin boyutuna bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Diğer yandan kat aralıklarının yatay olması fonksiyonel bir kullanım imkanı sağlayacaktır. Montajının hızlı, sisteminin basit olması depolardaki ürünlerin takibinin daha kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlayacaktır. İhtiyaca göre Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile özel olarak üretilen Mini Rack Raflara daha sonra duruma göre ilave raf da yapılabilmektedir.

Mini Rack Raf sistemlerinin sahip olduğu özelliklerin tümü kalite ile doğrudan ilgilidir. Yüksek kalite ile üretimi yapılan raflar yıllar boyu herhangi bir aksama ve sorun olmadan kullanım imkanı sağlayacaktır. Kaliteli raflarda aşınma ve korozyon gibi durumlar meydana gelmeyeceğinden depolarda yer alan ürünlerinde zarar görmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Bağcılar Dayanıklı Compact Raf Ürünleri

Compact Raf Sistemleri üretim aşaması itibariyle lama rayların üzerinde tekerlekler yardımıyla rahat hareket edebilen dolap serilerinden meydana gelmektedir. Oluşturulan bu raylı sistem dolapların hareketini daha hızlı bir şekilde yapabilmesini sağlamaktadır. Diğer raf sistemleri ile karşılaştırıldığında Bağcılar uzun ömürlü çelik raf sistemi ile üretimi yapılan bu raf sistemi daha çok arşivleme amacıyla tercih edilmektedir.

Çelik raf sisteminin genelinde olduğu gibi Compact Raf sistemi de son derece dayanıklı ve kaliteli sistemlerden biridir. Sistemin kullanım şekline göre tamamen kapanabilir olması olası yangın gibi durumlarda depolarda arşivlenen ürünlerin zarar görmesinin önüne geçmeyi sağlayacaktır. Diğer yandan bu raf sisteminin kullanıldığı alan görüntü itibariyle daha modern ve temiz alan oluşturacaktır.

Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile üretimi sağlanan Compact raflarda her gurup bütün bir şekilde kitlenebilme özelliğine sahiptir. Dolapları arasında yer alan conta ve kauçuk depolanan dosyaların zarar görmesinin de önüne geçecektir. Zamandan tasarruf yapmak isteyen aynı zamanda çelik raf kullanımından maksimum verim almak isteyenler gönül rahatlığı ile bu sistemi tercih edebilirler.

Compact Raf Sistemleri çoğunlukla arşivleme amacıyla kullanılmasından dolayı kitaplık rafı, arşiv rafı ve dosya rafı çeşitli şekillerde de isimlendirilebilmektedir. Arşivlerin düzenli bir şekilde depolanması ve ihtiyaç anında bu arşivlere ulaşılabilmesi açısından bu raf sisteminin tercih edilmesi oldukça avantajlıdır. Dosyalarının zarar görmeden depolanmasını sağlayan bu raf sistemi pek çok firma ve iş yeri tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır.

Kullanım alanı ve farklı ihtiyaçlar göz önüne alınarak özel olarak üretimi yapılan Compact raflar tekli, ikili, üçlü, kapaklı, kapaksız, volanlı ve volansız gibi pek çok farklı modelde yer almaktadır. Fiyat performansı olarak bakıldığında her bütçeye hitap eden bu sistem yüksek kalite standardı ile üretilmesiyle uzun yıllar kullanım imkânı sağlayacaktır.

Bağcılar Korozyon Önleyici Ağır Raf Sistemleri

Palet raf sistemleri olarak da bilinen Ağır Raf Sistemleri, ağır ürünlerin depolarda daha kolay bir şekilde istiflenebilmesini sağlamaktadır. Bu sistem ile ürünlerin ya da paletlerin üst üste veya sırt sırta istiflenmesi mümkün olmaktadır. Depolama alanından en yüksek verim elde etmeyi sağlayan Ağır Raf Sistemleri, istenilen ölçülerde ve renklerde Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile üretilmektedir.

Palet rafları ya da diğer adıyla Ağır Raf Sistemleri geniş kullanım alanı oluşturması sebebiyle en sık tercih edilen çelik raf modellerinden biridir. Depolama işlemi yapılan ürünlere kolay ulaşabilmek için istifleme makinelerinden yardım alınabilmektedir. Sistemin en büyük ve en önemli özellikleri arasında yer alan korozyon önleme özelliği ile depolama işlemi yapılan ağır ürünlerin zarar görmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Çelik rafların paslanmaz çelikten üretilmesi her türlü çevre şartların yüksek koruma sağlayacaktır. Çelik rafların sahip olduğu bu özellik ile raf sistemleri ekstra ek masrafa gerek olmadan yıllar boyu kullanılabilecektir. Raf sistemlerinin korozyona karşı dirençli olması, dayanıklı olması ve paslanmaz çelikten üretilmesi raflarda depolanan ürünlerin daha güvenli bir şekilde korunabilmesini sağlayacaktır.

En iyi şartlarda üretimi yapılan çelik raflar, olumsuz hava olaylarından etkilenmeyerek tam korumaktadır. Bu durum özellikle nemli ortamlarda kullanılacak olan raflarda daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Hem maliyetten, hem de zamandan tasarruf yapmak isteyenler özel olarak üretimi yapılan çelik rafları tercih ettiklerinde bu kullanımdan maksimum verim sağlayacaklardır.

Bağcılar Yüksek Taşıma Kapasiteli Çelik Raflar

Çelik raf sistemleri yüksek taşıma kapasitesine sahip olmasıyla oldukça avantaj sağlayan bir sistemdir. Taşıma kapasitesinin yüksek olması bu model çelik rafların daha ağır yüklerin kolay bir şekilde depolanabilmesini sağlamaktadır. Çelik malzemeni dayanıklı ve paslanmaz özelliği, bunun yanında yüksek ağırlığa sahip ürünlerin taşıma fırsatı sunması pek çok alanda güvenli bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır.

İşletmeler farklı büyüklüklerde ürünleri depolarında raflarda saklama ihtiyacı duymaktadır. Firmaların ihtiyaç ürünleri depolayabilmeleri için özel üretim raflar büyük kurtarıcı olmaktadır. Rafların taşıma kapasitesinin yüksek olması malzemelerin güvenli bir şekilde korunabilmesinde büyük önem arz etmektedir. Bu bakımdan çelik raflar sağladığı tam koruma ile güvenliğin en üst seviyede olmasını sağlamaktadır.

Çelik raf sistemlerinin bir parçası olan yüksek taşıma kapasitesine sahip olan rafların fiyatları, model, tasarım, malzeme kalitesi gibi birçok duruma göre değişkenlik göstermektedir. Firmaların raf seçiminde depolama yapacakları ürünlere göre tercihte bulunmaları daha doğru olacaktır. Aksi taktirde raflardan istenilen verimi almak mümkün olmayacaktır.

Bağcılar uzun ömürlü çelik raf üretimi ile sunulan raf modelleri, firmaların her türlü ihtiyaçlarında sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için özel olarak üretilmektedir. Kolay montaj, hızlı teslimat ve uzun ömürlü kullanım garantisi ile çelik raflar size beklentinizden çok daha fazlasını sunacaktır.