Ağır Rack Raf Sistemleri

Depolama ihtiyaçları arasında, devasa raf sitemleri ile çok fazla çeşitte ürünleri çok daha yüksek hacimlerde istifleyebilmek için kullanılan ağır rack raf sistemleri, özellikle büyük mağaza ve fabrikalarda çokça tercih edilmektedir. Bir diğer ismi ise ağır yük raf sistemleri olarak bilinir.

Paketli veya açık olarak yüklenen tüm ekipmanlarda, kolilerde ağırlıkları nedeniyle daha sağlam ve yükseklik ölçüleri daha yüksek olan raf sistemleri tercih edilmeli. Bu tip raf sistemleri sayesinde, koli ve paket ebatlarına uygun olarak çok daha yüksek katlı projeler ile ihtiyaçlar maksimum düzeyde giderilebilir.

Yayvan şekilde yapılan dizaynlarda, bir depo alanının bütününe rahatlıkla döşenebilir. Bu sayede de, tüm depo sınırları en iyi şekilde faydalanılabilir biçimde kullanılabilir. Üstelik ağırlık taşıma kapasitesi bakımından da oldukça yüksek performanslıdır. Bu sayede, ağır sanayi işletmeleri de dâhil; makine, inşaat ve yapı, ithalat ve ihracat firmaları gibi daha büyük yük kapasitelerine ihtiyaç duyan firmaların da ihtiyaçları giderilmiş olur.

Palet taşıyabilen bu ağır rack raf sistemleri sayesinde, gelen ürünleri palet halinde sevkiyata hazır biçimde depolayabilirsiniz. Üstelik ayarlanabilir yüksekliği sayesinde de, daha fazla sayıda paleti de yan yana sıralamanız mümkün.

Ağır Rack Raf Sistemleri Avantajları

* Ağır yüklerle işlemlerin yapıldığı depo alanlarına uygundur.
* 3-4 tona yakın ağırlık taşıma kapasiteleri vardır.
* Palet taşımacılığı özelliği sayesinde, gelen ürünlerin paletler halinde istiflenerek hızlı biçimde sevkiyatına olanak sağlar.

Benzeri daha çok fayda sağlayan bu tarz raf sistemleri hakkında celikrafci.com sitesindeki iletişim kanalları aracılığı ile bizlerden öğrenebilirsiniz. Senelerin tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışımız ile tüm çalışmalarımızda müşteri memnuniyeti esastır.