Mini Rack Sistemleri uygulama yapılacak yerin fiziki koşullarına göre veya stoklanacak ürünlerin özelliğine göre standart ölçüsü olmayan Geçmeli Raf Sistemidir. Tercih edilmesinin en büyük özelliğinden biri ise kolayca sökülüp takılması raflar arası traverslerin farklı ölçüde kullanılmasıdır.

Mini rack sistemleri ve avantajları

Mini Rack Sistemleri kullanım alanları ecza depoları, oto yedek parça depoları, aydınlatma depoları ev ve ofislerde kolayca kurulum düzenli ve kolay erişimi sağlayan raf sistemidir. Stoklanacak ürünlerin fiziki özelliğine göre mevcut yerin özeliğine göre ölçümleme yapılacak ne kadar Ayak boyu travers ve tabla adedi belirlenir. Ayaklar istenilen derinlikte ve yükseklikte 30×50 kutu profilden yapılır. Taşıyıcı traversler ise üstüne konulacak yük ağırlığına göre farklı ebatlarda ve kalınlıkta profiller kullanılır. 30×50 kutu profilden yapılan taşıyıcı traversler max.250 kg kadar tasıma kapasitesine sahiptir. Tabla kalınlığı secimi ise ayak derinliği, ve konulacak ürünün fiziki özelliğine göre farklı saçlardan kalınlığı seçilerek yapılır. Tabla kalınlıkları 0,70 1,00,veya 1,5 mm saclardan seçilerek yapılır. Mini Rack Sistemleri renk kodu RAL 7046 gri renkli olup farklı renklerde boyama yapılır.

Orta Ve küçük hacimli ürünlerin depolanması ve kolay ulaşım ürünlerin elle yüklenmesi ve istiflenmesi gibi kolaylık sağlar. Sistem kolay kurulum istenildiği zaman sökülüp taşınması ve ürün boylarının ölçülerine göre yukarı aşağıya ayarlanabilir olması tercih edilme sının diğer sebeplerinden biridir.Mini Rack Sistemleri  standart bir ölçüsü olmadığından istenilen boyutta ve ebatta üretim yapılır.

Mini rack sistemleri ve avantajları

Mevcut yerin fiziki  ölçüleri alınılarak gelen talepler doğrultusunda istifleyecek ürün özellikleri derinlik ölçüsü, yükseklik ve kaç raflı olacağı bir taşıyıcı traverse kaç kg yük konulacağı gibi bilgiler doğrultusunda ayak derinliği travers ebat ve kalınlığı tespit edilir. Mini Rack Sistemleri ayaklar 30×50 mm kutu profillerden istenilen ebatlarda profiller kesilir daha sonra preslerde bir yüzüne patlatma yöntemiyle delikler delinir ayak derinliğine göre profiller çatılarak ayak iskeleti meydana çıkar. Taşıyıcı traverse konulacak ağırlığa göre tespit edilen  profillerinin ayak derinliğine göre  DKP  saçtan tablalar yapılır. Fırınlama ve boya işleminden çıkan ürünler kuruluma hazır duruma gelmiş olur. Kurulumu  gayet basit olan Mini Rack Sistemin de taşıyıcı traverslerin her iki ucunda bulunan  kancaları ayaklar üstünde bulunan deliklere geçirir ve tablalar traverslerin üstüne konularak kurulum tamamlanır.