Dosya ve klasör gibi evrakların saklanmasında ofis, muhasebe, bankalar, ve kamu ve özel kurumlarda tercih edilen bu cıvatalı raf sistemi ayrıca ucuz maliyeti ve kolay kurulumu ile tercih edilir.

Arşiv rafı nedir

Arşiv Rafının kurulum yapılacak yerin fiziki özelliklerine göre ölçüleri alınır alınan bu ölçüler istenilen şekilde Klasör rafına göre yerleşim yapılır. Böylelikle kullanılacak tabla ve profil adetleri belirlenerek daha hızlı ve güvenli bir şekilde kurulumun nasıl ve nerelere yapılacağı belli olur. Arşiv Raf tablaları ve profiller kalınlığına göre Dkp saçlardan yapılır.Tabla ve profiller üstelerinde bulunan yağ tabakasından temizlenip otomatik robotlar ile Ral 7046 gri toz boya ile boyanır isteğe bağlı farklı renkte boyamada yapılır. Boyanan ürünler 180 derece fırınlarda belli bir sure pişirilerek bu sıcaklık ta boyanın ürünlerin üstüne daha fazla yapışması ve daha dayanıklı olması sağlanır. Fırından çıkan ürünler soğumaya bırakılır paketlenip kurulum için sevkıyat yapılır.

arşiv rafı nedir

Kullanım alanları farklı olsa da genel de muhasebe büroları, ofisler, kamu ve özel kurum arşivleri, okul ve hastane gibi yerler de Dosya ve Klasör arşivleme de en çok tercih edilen maliyeti en ucuz cıvatalı raf sistemidir.

Klasör Raf özelliği saklanacak belge ve dosyaların düzenli bir şekilde arşivlenmesin de ideal bir çözümdür. Çelik Rafcı olarak yerin de keşif yaparak mevcut yerin daha verimli ve en uygun Klasör Raf sistemini yerin ölçülerine göre tercih etmelerini sağlıyoruz. Arşiv Raf kullanılacak tablalar kalınlığına göre(0,70-1.00-1,5 mm) Profiler ise Kalınlığına göre (1,5-2,00 mm) Dkp Sac tan üretim yapılır. Saklanacak dosya ve koli boyutlarına göre istenilen aralık ta ayarlama yapılır. Klasör Rafının derinlik ölçüsü 31×93 cm olup uzunluk ölçüleri değişebilir. Kurulum yapılacak yerin tavan yüksekliğine göre profil yüksekliği 2.00 cm olursa 6 raflı Klasör Rafı Olur. Ürünler elektro toz boya ile boyanır standart renk RAL 7046 gri renkli olup değişik renkte boyama yapılır.