Ağır Yük Rafı

Depo raf sistemleri ülkemizde kullanımı en yaygın olan raf sistemidir. Depo rafı kurulumu titiz çalışmalarla meydana gelmektedir. Bu alanda deneyimli ve profesyonel çalışmalar yapan firmalarla iş yapmak gerekmektedir.

Depo raf sistemleri depo ve ambar tipi istifleme yapan işletmeler için en uygun raf çeşididir. Diğer bir adı da Rack Sistem’dir. Dikey taşıyıcı ayakların yatay taşıyıcı traverslerle cıvata ya da kanca yöntemiyle birbirine monte edilmesiyle sistemin talep edilen tonajdaki yükü taşıması sağlanır. Düşey çapraz bağlantı sistemiyle mukavemeti güçlendirilen sistem, paletli yükleme esaslarına uygun travers boyutlarıyla ihtiyaca cevap verir ve çeşitli istif makinelerine sağladığı alan kullanım kolaylığı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Taşınacak yükün ağırlığı ve hacmi baz alınarak malzeme kalınlığı/kesiti çeşitlendirilebilir. Manuel,yani istif araçları kullanılmayacak şekilde yapılan yüklemelerde traversler üzerine tabla uygulaması da yapılabilmektedir.Depo rafları en az alanda en fazla depolama alanı sağlar.

Depo Raflarının demonte edilebilir yapıda olması kolay ve hızlı montaj imkanı sağlar.Depo Raf Sistemleri’nin yüksekliği isteğe ve kullanım alanlarının durumuna göre 10-15 metreye kadar çıkarılabilir.Fabrika yada depolarınızda kullanım alanı uygunluğu durumunda,çok daha fazla ürün istiflenmesi hedeflendiğinde, Sırt Sırta Raf Sistemleri olarak adlandırdığımız ve duvar kenarı uygulamalarının haricinde orta kısımlar da koridor oluşturulabilecek şekilde dizayn edilen Rack Sistem üniteleri de kullanılabilmektedir. Sırt Sırta Raf Sistemleri katlar arasında değişiklik yada bir yerden başka bir yere taşınabilme kolaylığını da sağlar.

Depolar, işletmeler için ürün ve stok barındıran yerlerdir. O nedenledir ki; oluşacak talepleri zamanında ve eksiksiz bir şekilde müşterilerinin ihtiyacına sunabilmek amacında olan kurumsal firmalar, normal üretim sınırlarının üzerine çıkarak bu ürünleri acil durumlarda ve stoklardaki ürünleri tükendiğinde kullanmak üzere depolarda muhafaza ederler. Raf sistemleri, açık veya kapalı büyük depolama alanlarında sevkiyat, stok ve çalışma düzeni sağlama konularında büyük önem taşımaktalardır.

Bu gibi alanlarda çalışan personellerin hem iş güvenliği hem de çalışma performansını/verimliliğini artırmak amacıyla kurulan Depo Raf Sistemleri (Rack Sistemleri), sizin ve işletmenizin olası zaman ve işgücü kayıplarını büyük ölçüde önlemektedir…

Sizce de; depolarınızda maksimum işgücü,iş güvenliği ve kullanım alanlarına erişmenin zamanı çoktan gelmedi mi?

Ağır Yük Varil rafı

Sırt Sırta Palet Rafı

Ağır yük palet rafı

Ağır yük koli rafı

Drive-in Raf Sistemi

Palet Rafı

Ağır yük kumaş rafı

Lojistik depo rafı

Ağır Yük rafı

Ağır Yük Raf Sistemlerimiz

Metalden Çelik Raf imalatı yapan firmamızın yapmış olduğu Ağır yük raf sistemleri ile ilgili ürün listemiz